Na skřítky přišlo jaro a objednávek je hoooodně, za což jsme samozřejmě rádi. Zboží skladem se snažíme odesílat do 1 týdne od zaplacení objednávky.

FAQ

Domečky pro skřítky – co to vlastně je?

Hračka nebo dekorace? Ani jedno. Spíše je to hra nebo také způsob, jak si hrát. Hry nemusí být pouze deskové nebo s míčem. Je to hra, kdy se děti starají o domeček pro imaginárního skřítka, budují mu jeho malý svět po celý rok, respektují cykličnost a přírodní zákony. Rozvíjí nejen svou fantazii a kreativitu, ale i jemnou motoriku. Především pro městské děti je návrat k přírodě velice důležitý.

 

Jak o domečky pečovat?

Domečky jsou připraveny na pobyt venku. Všechny lazury (na hotových domečkách i v DIY sadách) jsou voděodolné. Domeček je z masívního bukového dřeva, žádná překližka, ale opravdu kilový kus dřeva.

Při dlouhodobém pobytu venku dřevo samozřejmě chytne patinu, což ale není na škodu. Jako i náš velký dům, tak i malý domeček pro skřítky stárne a potřebuje údržbu. Děti učíme, že o své věci musí pečovat. Všechny součásti domečku jsou opravitelné. Domeček samotný můžeme jemně očistit brusným papírem a znovu přetřít lazurou. Lepené součásti, které mohou po zimě odpadnout, se dají jednoduše přilepit – to zvládnou i děti samy. Pant na dvířkách bude potřeba každé jaro očistit kartáčkem a zakápnout olejem. Domečky pro skřítky jsou slow toys, a ty děti učí, že věcmi se neplýtvá, o věci se pečuje, věci nejsou samozřejmostí.

 

Co je to DIY sada?

DIY = Do It Yourself neboli Udělej si sám 

(čteme Dí Aj Wáj)

Většinu našich produktů si můžete pořídit buď hotové nebo v surovém stavu – nenatřené. Barvy a další komponenty si vyberete přesně podle přání a vkusu. Je to mnohem větší zábava a skvělá relaxace.

Domeček (ale i ostatní nábytek pro skřítky) si s dětmi natřete, nalepíte domovní číslo, špičku na komínek a přišroubujete nebo nalepíte kliku, popřípadě další doplňky, které si vyberete. Zvládne to každý. Pokud jste navíc výtvarně zdatní, můžete potom ještě domeček dozdobit akrylovými barvami. Některá dílka, se kterými se zákazníci pochlubí, jsou až umělecká.

 

Kde najdu tutoriály (návody) na výrobu jednoduchých doplňků pro skřítky?

 Návody na doplňky k Domečkům pro skřítky umisťujeme jednou za čas na náš Instagram (tady: https://www.instagram.com/domeckyproskritky/  nebo na Facebook (tady: https://www.facebook.com/smeechof )

Jsou to opravdu jednoduché postupy, k výrobě nepotřebujete mít ani dílnu ani speciální materiály. S pomocí dospěláka je zvládnou i děti.